Достапни линкови

logo-print

Претседателски избори во Јужна Осетија


Во Јужна Осетија денеска ќе се повтори гласањето на претседателските избори во земјата. Првите избори на 27 ноември беа откажани откако опозицискиот кандидат го победи неговиот ривал кој е поддржан од Русија. Четири кандидати се во трката за функцијата.
Никој од нив не учествуваше на првото гласање, но сите се поддржани од Кремљин.
XS
SM
MD
LG