Достапни линкови

logo-print

Анан на средба со Медведев за кризата во Сирија


Специјалниот претставник на ОН и Арпаската лига за Сирија Кофи Анан

Специјалниот претставник на ОН и Арпаската лига за Сирија Кофи Анан

Специјалниот претставник на ОН и Арпаската лига за Сирија Кофи Анан денеска ќе се сретне со рускиот претседател Дмитри Медведев. Анан ќе бара поддршка од Русија за прекин на огнот во Сирија.
Во пресрет на разговорите Кремљин соопшти дека ќе биде тешко да се запре насилството додека не заврши надворешната поддршка на опозицијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG