Достапни линкови

logo-print

Санторум победи во Луизијана


Рик Санторум

Рик Санторум

Реупбликанскиот кандидат Рик Санторум победил на гласањето во Луизијана за претставник на партијата кој ќе му се спротистави на претседателот Барак Обама на изборите во ноември. Санторум досега победи во 11 земји.
Мит Ромни заврши на второто место, но се уште води во трката со мнозинството на делегати
XS
SM
MD
LG