Достапни линкови

logo-print

Италијански војник загина во Авганистан


Италијанската војска соопшти дека еден италијански војник загинал, а 5 се повредени во минофрлачки напад на база во покраината Херат во Авганистан. Повредените војници се хоспитализирани.
Инцидентот доаѓа откако тројца италијански војници загинаа откако нивното возило се преврте во река во Херат.
XS
SM
MD
LG