Достапни линкови

logo-print

Судири во Порт Саид поради суспензија на фудбалски клуб


Судирите по фудбалскиот натпревар на стадионот во Порт Саид

Судирите по фудбалскиот натпревар на стадионот во Порт Саид

Египетските медиуми јавија дека 13 годишно момче загинало за време на судирите во Порт Саид, откако фудбалскиот тим од градот беше суспендиран. Ал Масри еден од најдобрите тимови во земјата доби суспензија од две години, поради насилството на нивниот стадион во минатиот месец, каде загинаа 74 лица.
Египетските власти соопштија дека и десетици луѓе биле повредени кога стотици лути фанови се судриле вчера со безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG