Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во грчкото МВР


Рачно изработена бомба експлодира денеска на влезот во зградата на грчкото Министерство за внатрешни работи во центарот на Атина. Според грчките медиуми, експлозиваната направа, кој била изработена од боци со гас, предизвикала само оштетување на влезот на зградата. Во тек е истрага за целиот настан, а досега никој не презеде одговорност за поставувањто на бомбата
XS
SM
MD
LG