Достапни линкови

logo-print

Наместо химната на Казахстан пародија од Борат


од филмот Борат

од филмот Борат

Организаторите на Меѓунароното првенство во стрелање во Кувајт се извинија, бидејќи на церемонијата за доделување медали наместо химната на Казахстан пуштиле снимка од филмот Борат на Саша Барон Коен. Тренерот на победничката Марија Дмитриенко изјави дека организаторите наместо химната по грешка од интернет ја симнале нејзината пародија од филмот Борат кој е забранет во Казахстан.
XS
SM
MD
LG