Достапни линкови

logo-print

Тревога во Меѓународната вселенска станица


Дел од руска ракета денеска за малку ќе ја погодеше Меѓународната вселенска станица. Парчето минало блиску станицата што го принуди екипажот, двајца американци, тројца руси и еден холанѓанец да побараат засолниште во таканаречените капсули за бегство. Ова е трет пат во последните 12 години астронаутите да побараат засолниште од слични закани од вселенскиот смет.
XS
SM
MD
LG