Достапни линкови

logo-print

Папата во посета на Мексико


Папата Бенедикт 16

Папата Бенедикт 16

Папата Бенедикт пристигна во Мексико што е почетна станица на неговата шестдневна турнеја по Латинска Америка. Пред пристигнувањето Папата ги повика мексиканците да го победат идолопоклонството кон парите што поттикнува насилство поврзано со трговијата со дрога. Од 2006 година досега во борбите меѓу клановите загинале над 47 илјади луѓе. Папата Бенедикт треба да ја посети и Куба од која побара да го остави зад себе марксизмот за кој оцени дека веќе не кореспондира со реалноста.
XS
SM
MD
LG