Достапни линкови

logo-print

Белорусија не ги сака амбасадорите на ЕУ


Официјален Минск денеска соопшти дека нема потреба амбасадорите од земјите членки на Европската Унија да се враќаат во Белорусија. Амбасадорите на Европската Унија заминаа од Белорусија во минатиот месец откао претходно Брисел му воведе санкции на Минск. Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска во Брисел ја проширија листата на лица и фирми од Белорусија кои се под санкции.
XS
SM
MD
LG