Достапни линкови

logo-print

ОН со критики до сириската влада за насилствата


Советот за човекови права на ОН прифати резолуција со која остро се критикува растечкото насилството што го спроведува сириската влада.
Со резолуцијата, со која се прошири мандатот на тимот експерти кои ги истражуваат злосторствата, не се согласија Русија, Кина и Куба.
XS
SM
MD
LG