Достапни линкови

logo-print

Американски војник ќе биде обвинет за убиствата на 17 авганистански цивили


Американскиот војник Роберт Болс ќе биде обвинет поради убиствата на 17 авганистански цивили што ги извршил на 11-ти март во неколку авганистански села.
Агенциите јавија дека обвинението вклучува признание на војникот дека бил виновен. Меѓу убиените има девет деца и осум возрасни, а во некои случаи нивните тела биле запалени.
XS
SM
MD
LG