Достапни линкови

logo-print

Пронајдени уште три тела на Коста Конкордија


Спасувачките екипи откриле уште три тела во потпалубата на луксузниот брод Коста конкордија што во јануари заринка кога удри во карпа во водите кај италијанскит остров Џиљо.Во остатоците од бродот досега се најдени вкупно 28 тела,а уште 4 лица се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG