Достапни линкови

logo-print

Убиени 29 лица во напади на милитанти на Ал Каеда во Јемен


Приврзаник на Ал Каеда во Јемен

Приврзаник на Ал Каеда во Јемен

Јеменските власти соопштија дека најмалку 29 лица загинале во последните 48 часа во координирани напади на јеменските и американските сили на приврзаници на Ал Каеда во јужниот дел на земјата.
Според нив, биле бомбардирани позиции на милитантите во близина на Зинијабар во покраината Абијан.
XS
SM
MD
LG