Достапни линкови

logo-print

Лавини однесоа 16 животи во Авганистан


Снежните наноси во Авганистан

Снежните наноси во Авганистан

Најмалку 16 лица загинале од лавините кои го погодија североисточниот дел на Авганистан во близина на границата со Кина. Властите соопштија дека четири лица се исчезнати во реонот на планината Памир.
Авганистан се соочува со најтешката зима во последните две децении, при што повеќе од 100 лица загинаа од лавините во претходниот месец.
XS
SM
MD
LG