Достапни линкови

logo-print

АНА се заканува дека со сила ќе ги спречи српските избори во Косово


Албанската национална армија се закани дека со сила ќе се спротистави на секој обид на организирање на српски избори во Косово, објави денеска порталот „Балкан инсајт“. АНА која се залага за обединување на Косово со Албанија испратила до „Балкан инсајт“ и до другите медиуми меил во кое се наведува дека е подготвена за повторно реактивирање за да го заштити Косово. Според групата, четири години по независноста Србија не прекинала да го саботира Косово.
Тие ја повикаа меѓународната заедница да го спречи започнувањето на балканска војна.
XS
SM
MD
LG