Достапни линкови

Давутоглу-проблемот во Сирија неможе да се реши со апели


Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давотоглу

Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давотоглу

Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давотоглу изјави денеска дека на Сирија и е потребен и заеднички план за акција со цел да се спречи хуманитарна трагедија.
Според него, проблемот во Сирија не може да се реши со апели и со нив да се прекине непријателството и протерувањето на цивилите, туку со конкретни акции. Во Турција досега пребегале 15 илјади Сиријци.
XS
SM
MD
LG