Достапни линкови

logo-print

Најмалку шест курдски милитанти убиени во Турција


Приврзаници на Курдската работничка партија

Приврзаници на Курдската работничка партија

Турските безбедносни сили убиле најмалку шест курдски милитанти во североисточниот дел на земјата. Насилните судири доаѓаат по убиството на 5 војници при вчерашното одбележување на Персиската нова година на приврзаниците на Курската работничка партија.
Турските безбедносни сили соопштија дека група на курдски милитанти се наоѓа во покраината Ширнак во близина на границата со Ирак.
XS
SM
MD
LG