Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда повикува на востание во Авганистан


Ајман ал Завахири

Ајман ал Завахири

Шефот на Ал Каеда Ајман ал Завахири изрази шокираност од снимката на која американски маринци уринирале врз тела на талибански борци. Тој ги повика авганистанците да кренат востание против, како што изјавил, ,,крстоносните свињи,,. Завахири кој го презеде раководството на Ал Каеда по убивањето на Осама бин Ладен исто така го осуди и случајното палење на копии на Коранот во Авганистан.
XS
SM
MD
LG