Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерката Арифи во посета на Косово


Теута Арифи

Теута Арифи

Заменикот на претседателот на владата на Македонија задолжен за европски прашања Теута Арифи денеска ќе престојува во работна посета на Косово. Арифи, како што информира нејзиниот кабинет, ќе се сретне со косовскиот премиер Хашим Тачи, со вицепремиерот Едита Тахири, со министерот за европска интеграција Влора Читаку и со претседателот на Парламентот Јакуп Красниќи. На покана на Националниот демократски институт во Косово, вицепремиерот Арифи ќе учествува и на Конференцијата „Недела на жената“ и ќе има излагање на тема „Жените во политиката и во граѓанското општество“.
XS
SM
MD
LG