Достапни линкови

logo-print

ЕУ со нови санкции врз Белорусија


Белорускиот претседател Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко

ЕУ се очекува да стави на црната листа 12 лица блиски до режимот на белорускиот претседател Александар Лукашенко на утрешниот состанок на министрите за финансии во Брисел. Европските дипломати изјавија за Радио Слободна Европа дека ќе биде замрзнат нивниот имот и ќе добијат визна забрана.
Меѓу имињата има судии, обвинители и бизнисмени.
XS
SM
MD
LG