Достапни линкови

logo-print

Демантирано апсењето на осомничениот за убиствата во Тулуз


Француската полиција пред зградата на осомничениот за убиствата во Тулуз

Француската полиција пред зградата на осомничениот за убиствата во Тулуз

Француското министерство за внатрешни работи ги демантира наводите на француските медиуми дека бил уапсен осомничениот за убиството на тројца војници и четири лица пред едно еврејско училиште во Тулуз. Медиумите претходно јавија дека осомничениот бил уапсен по 12 часовните преговори со полицијата, која ја опколи зградата во која се наоѓа неговиот стан. Властите се сомневаат дека тој бил поврзан со Ал Каеда и сакал да се одмазди за палестинските деца и да ја казни Франција, поради нејзините интервенции во странство.
XS
SM
MD
LG