Достапни линкови

logo-print

Мит Ромни победи на изборите во Илиноис


Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни победи на партиските избори во Илиноис. По речиси сите преброени гласови, Ромни води пред главниот ривал Рик Санторум со 47 наспроти 35 проценти.
Победата е поттик за Ромни, кој се смета за најверојатен кандидат на Републиканската партија кој ќе му се спротистави на сегашниот претседател Барак Обама, на изборите во ноември.
XS
SM
MD
LG