Достапни линкови

logo-print

Повлекувањето на странските сили од Авганистан според планот


Американски војници во Авганистан

Американски војници во Авганистан

Американскиот командат во Авганистан Џон Ален изјави дека повлекувањето на американските сили од земјата до крајот на 2014 година ќе се одвива според планот. Според него, меѓународната коалиција ќе ја предаде одговорноста за безбедноста на авганистанските сили и покрај инцидентите во последниот период, кога еден американски војник застрела 16 цивили во Кандахар и протестите за палењето на Куранот во една американска база.
XS
SM
MD
LG