Достапни линкови

logo-print

Застрелан ерменски офицер на границата со Азербеџан


Ерменското министерство за одбрана соопшти дека еден воен офицер бил застрелан со снајпер на границата со Азербеџан во регионот Тавуш. Во минатата недела и еден ерменски војник беше убиен на истиот начин во регионот.
Ереван и Баку се во спор за Нагорно Карабах, а дипломатските напори за неговото решавање не вродија со резултат.
XS
SM
MD
LG