Достапни линкови

logo-print

Чеченија негира дека руските сили ќе бидат дислоцирани во Дагестан


Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров негираше дека припадниците на руското министерство за внатрешни работи ќе бидат дислоцирани во соседен Дагестан. Проблемите со криминалот во некои делови на Дагестан се причината поради која руското министерство соопшти дека планира голем дел од трупите да ги префрли во земјата.
Властите во Дагестан исто така ја негираа информацијата.
XS
SM
MD
LG