Достапни линкови

logo-print

ХРВ ја повикува Русија да не апси мирни демонстранти


Хјуман Рајтс Воч денеска ја повика Русија да запре со апсење на мирните демонстранти. Според ставот на оваа организација, демонстрациите во Русија биле мирни и активистите не напаравиле ништо со што би ја испровоцирале полицијата да интервенира. Во текот на изминатиот викенд во Русија биле уапсени над 100 демонстранти.
XS
SM
MD
LG