Достапни линкови

logo-print

Војникот кој застрела 16 цивили не се сеќава на настанот


жители на Авганистан се собираат пред местото каде американски војник уби шеснаесетмина цивили

жители на Авганистан се собираат пред местото каде американски војник уби шеснаесетмина цивили

Адвокатот на американскиот војник кој застрела 16 цивили во авганистан изјави дека неговата прва тет-а-тет средба со обвинетитот била една од најемотивните во неговиот живот. Адвокатот Џон Хенри Бровнни разговараше со обвинетиот Роберт Бејлс повеќе од три часа во воениот затвор Левенворт. Во интервју за телевизијата „Си-Би-Ес” адвокатот изјави дека неговиот клиент не се сеќава на инцидентот.
XS
SM
MD
LG