Достапни линкови

logo-print

САД ќе продолжи со повлекување од Авганистан


Американскиот генерал Џон Ален денеска се очекува да се обрати пред американскиот Конгрес, со тврдење дека силите на Соединетите американски држави треба да продолжат со повлекувањето од Авганистан, покрај неодамнешните инциденти во земјата. Новинската агенција ”Асошиејтед Прес”, која добила копија од говорот на генералот, пренесе дека напредокот во Авганистан се смета за вистински и одржлив.
XS
SM
MD
LG