Достапни линкови

logo-print

Републиканците ќе одржат кампањи во Илиноис


Мит Ромни

Мит Ромни

Републиканските претседателски кандидати ќе одржат кампањи во Илиноис, петтата по големина сојузна држава. Анкетите покажуваат дека поранешниот гувернер на Масечусес Мит Ромни води во Илиноис пред почетокот на гласањето, но неговиот ривал, поранешниот сенатор од Пенсилванија Рик Санторум исто така напредува во кампањата. Санторум направи потенцијален пропуст во говорот во еден град во Илиноис, каде изјави: Не ми е гајле колкава е стапката на невработеност. Тоа мене не ми е важно”.
XS
SM
MD
LG