Достапни линкови

logo-print

Венизелос официјално лидер на ПАСОК


Новиот лидер на ПАСОК Евангелос Венизелос

Новиот лидер на ПАСОК Евангелос Венизелос

Евангелос Венизелос на денешната свечена церемонија официјално ја презеде функцијата претседател на социјалистичката партија ПАСОК од досегашниот лидер и поранешен премиер на Грција Јоргос Папандреу. За Венизелос кој беше единствениот кандидат на партиските избори гласале 230 150 членови.
Се очекува на владина седница тој официјално да поднесе оставка од функцијата министер за финансии.
XS
SM
MD
LG