Достапни линкови

logo-print

Црвенковски оствари средба со евроамбасадорот Орав


Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска оствари средба со новиот евроамбасадор во Македонија Аиво Орав. Според соопштението, Црвенковски го поздравил започнатиот дијалог меѓу Македонија и ЕУ и навел дека за да се реализираат посочените реформи во критичните области потребна е политичка волја од власта.
Орав истакнал дека Македонија треба да биде посветена на остварување на реформите, заради што побрзо започнување на преговорите со ЕУ.
XS
SM
MD
LG