Достапни линкови

logo-print

Убиствата во францускиот град Тулуз извршени со истиот пиштол


Француската полиција врши истрага на местото на убиството пред еврејското училиште во Тулуз

Француската полиција врши истрага на местото на убиството пред еврејското училиште во Тулуз

Француската полиција соопшти дека пиштолот кој бил употребен за убиството на четири лица пред едно еврејско училиште во Тулуз е истиот со кој биле застрелани тројца војници во регионот во минатата недела.
Францускиот претседател Никола Саркози го нарече инцидентот национална трагедија. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека убиствата се одвратни. ЕУ, САД и Ватикан го осудија нападот.
XS
SM
MD
LG