Достапни линкови

logo-print

Русија со позитивен одговор на предлозите на Црвен Крст за Сирија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров со претседателот на Црвен Крст Јакоб Келенбергер

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров со претседателот на Црвен Крст Јакоб Келенбергер

Меѓународниот комитет на Црвен Крст соопшти дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров дал позитивен одговор на нивните предлози за подобрување на хуманитарната помош на жртвите при борбите во Сирија.
Лавров денеска во Женева се сретна со претседателот на Црвен Крст Јакоб Келенбергер со кој разговараше за предлогот да се прекине огнот во Сирија на два часа.
XS
SM
MD
LG