Достапни линкови

logo-print

Висока делегација на националната гарда на Вермонт во посета на АРМ


Припадници на АРМ

Припадници на АРМ

Висока делегација на националната гарда на американската сојузната држава Вермонт, предводена од генерал-мајор Мајкл Дуби од денеска е во тридневна официјална посета на македонската армија.
Целта на нивната посета е разгледување на можностите за унапредување за понатамошната соработка со Националната Гарда на Вермонт, запознавање со достигнувањата на АРМ во процесот на трансформацијата и идните планови за развој.
XS
SM
MD
LG