Достапни линкови

logo-print

Уапсени 70 лица од движењето Окупирај го Вол Стрит


Приврзаници на движењето Окупирај го Вол Стрит

Приврзаници на движењето Окупирај го Вол Стрит

Американската полиција уапсила повеќе од 70 лица по протестите во паркот за одбележување на формирањето на движењето Окупирај го Вол Стрит. Се уште не се знае колку од демонстрантите се наоѓаат во притвор.
Движењето инспирирано од продемократската Арпска пролет, протестираше против финансиската политика на САД, поради која се создал јаз меѓу богатите и сиромашните.
XS
SM
MD
LG