Достапни линкови

logo-print

Расте бројката на уапсени на протестите во Русија


Еден од уапсените на протестите во Москва

Еден од уапсените на протестите во Москва

Руската полиција уапсила над сто лица кои учествуваа во протестите пред зградата на националната телвизија јави сервисот на Радио Слободна Европа во земјата. Протестите се поради прилогот на телевизијата во кој е обвинета опозицијата за валкани трикови на претседателските избори кои се одржаа на 4 март. Опозициските лидери Борис Немцов и Сергеј Удалцов се меѓу уапсените.
XS
SM
MD
LG