Достапни линкови

logo-print

Поранешен белоруски претседател добил забрана за излез од земјата


Станислав Шушкевич

Станислав Шушкевич

Првиот белоруски претседател по Советската ера Станислав Шушкевич изјави дека властите не му дозволиле да ја напушти земјата. Тој планирал да отпатува за Литванија.
Властите во последните недели им забранија и на неколку проминентни новинари и опозициски членови да ја напуштат земјата.
XS
SM
MD
LG