Достапни линкови

logo-print

Десетици илјади лица му одаваат почест на коптскиот верски лидер


Шенуда трети

Шенуда трети

Десетици илјади египетски коптски христијани се собраа во катедралата св. Марк во Каиро да му одадат чест на починатиот верски лидер папата Шенуда трети. Коптските епископи пристигнуваат во земјата за да земат учество во церемонијата и да разговараат кој ќе биде насленикот на Шенуда, кој четири децении беше лидер на христијанското малцинство на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG