Достапни линкови

logo-print

Протести на руската опозиција пред националната телевизија


Опозициските протести во Русија

Опозициските протести во Русија

Руските опозициони активисти соопштија дека ќе протестираат пред главната кула на московската телевизија, поради извештајот во кој е обвинета опозицијата за валкани трикови на претседателските избори кои се одржаа на 4 март.
Телевизијата контролирана од властите објави прилог во кој се сугерира дека опозицијата добила фондови од САД и ги принудувала граѓаните да земат учество во протестите.
XS
SM
MD
LG