Достапни линкови

logo-print

Милитанти застрелале американска наставничка во Јемен


Американска наставничка била застрелана во јеменскиот град Таиз. Властите соопштија дека наставничката се возела во нејзиниот автомобил кога била застрелана од двајца мажи на моторцикл. Напаѓачите избегале од местото на инцидентот. Наставничката била заменик директор во шведскиот центар за јазици во градот. Според полицијата, осомничените се милитанти поврзани со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG