Достапни линкови

logo-print

Марш за мир во Скопје


Неколку илјади граѓани денска маршираа за мир низ центарот на Скопје. Пред почетокот на маршот во Градскиот парк на неколку јазици беше прочитан манифестот за мир.

XS
SM
MD
LG