Достапни линкови

logo-print

Декларацијата за осуда на насилствата не ја потпишаа сите


Социјалдемократската младина на Македонија и подмладоци на други политички партии денеска во Собранието на Град Скопје потпишаа декларацијата за осуда на насилството меѓу младите.
- Го поздравуваме фактот што речиси сите политички подмладоци се појавија на оваа важна иницијатива за осуда на насилството, изјави претседателот на Социјалдемократската младина Дарко Давитковски. Тој изрази жалење што Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ и подмладоците на партиите од власта не ја потпишале декларацијата.
XS
SM
MD
LG