Достапни линкови

logo-print

Тимошенко одбива медицински третман надвор од затворот


Јулија Тимошенко

Јулија Тимошенко

Украинските власти соопштија дека поранешниот премиер Јулија Тимошенко одбила медицински третман надвор од затворот, кој бил препорачан од докторите. Нејзината ќерка Евгенија изјави дека мајка и има интензивни болки во грбот.
Германските доктори кои ја прегледаа Тимошенко заклучија дека под итно и е потребен третман во специјализирана установа.
Тимошенко е осудена на седум години, поради злоупотреба на функцијата.
XS
SM
MD
LG