Достапни линкови

logo-print

Филе го информираше Црвенковски за дијалогот


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска го информираше лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за мотивите и за содржината на политичкиот дијалог кој се воспоставува со Македонија на високо ниво.
Црвенковски по средбата изјави дека го поздравува дијалогот и очекува тој да ја охрабри владата да направи чекор напред во евроинтегративниот процес. Според него, се што ќе се случи во позитивна насока ќе биде добредојдено пред се за граѓаните на Македонија, но и за земјата во целост.
XS
SM
MD
LG