Достапни линкови

logo-print

Албанскиот шеф на дипломатија во посета на Македонија


Министерот за надворешни работи Никола Попоски со албанскиот колега Едмонд Хаџинасто при посетата на Тирана

Министерот за надворешни работи Никола Попоски со албанскиот колега Едмонд Хаџинасто при посетата на Тирана

Албанскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Едмонд Хаџинасто утре ќе престојува во еднодневна официјална посета на Македонија. Според соопштението, Хаџинасто ќе оствари средба со македонскиот државен врв и неговиот домаќин, министерот за надворешни работи Никола Попоски.
Се очекува, разговорите да бидат во насока на продлабочување на билатералната и регионалната соработка, како и евроталанската интеграција на двете земји.
XS
SM
MD
LG