Достапни линкови

logo-print

Израел изврши напад врз милитантите во појасот Газа


Милитантите од појасот Газа

Милитантите од појасот Газа

Израелската војска соопшти дека нивните воени авиони нападнале локации на милитантите во појасот Газа како одговор на континуираните ракетни напади во јужниот дел на земјата. Нема извештаи за повредени.
Пред неколку дена Израел и милитантите се договорија четири дена да ги прекинат нападите.
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го обвини Иран за финансирање, вооружување и тренирање на милитантите од појасот Газа.
XS
SM
MD
LG