Достапни линкови

logo-print

Талибанците ги прекинаа преговорите со САД


Талибанците соопштија дека ги прекинале преговорите со САД кои се со цел да се стави крај на конфликтот во Авганистан. Според соопштението, талибанците ги обвинија САД дека имаат нејасна позициција и дека тоа претставува пречка за остварување на напредок во преговорите.
Тие одбиваат и преговори со владата на претседателот Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG