Достапни линкови

logo-print

Казахстанскиот претседател сака патриотски филмови


Казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев

Казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев

Казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев ги повика филмските работници во земјата да произведуваат повеќе "патриотски филмови." Назарбаев изјави дека преголем број домашни и странски филмови се концентрираат на проблемите на поединецот и дека како што рече "сакаме", тие да го покажат општеството. Назарбаев изјави дека во странските филмови "ретко се покажува потрага за знаење, вистинско пријателство, вистинска љубов, поддршка еден на друг, или едноставно желба да работат за државата, за татковината."
XS
SM
MD
LG