Достапни линкови

logo-print

Грчката Влада го одобри договорот со меѓународните кредитори


Грчката Влада официјално го одобри договорот со меѓународните кредитори за финансиска помош на земјата во износ 130 милијарди евра. Одлуката за одобрување на кредитниот договор беше едногласно усвоена од страна на грчкиот Кабинет. Договорот ќе биде предаден на одобрување од страна на грчкиот Парламент, кој се очекува да биде ставен на гласање до крајот на месецот.
XS
SM
MD
LG